Tuesday, May 2, 2017

"Water Music" u PITEŞTI FILHARMONIJI





U Pitesti filharmonija organizira prvi simfonijski koncert u mjesecu na multifunkcionalnog centra u četvrtak, 4. maja u 19:00 sati. Simfonijski orkestar institucije, u režiji Mihai Ceascai, nastupit će: Alfred Alessandrescu - Autumn Twilight za gudački orkestar



Ralph Vaughan Williams - Koncert za cijevi i orkestar u Major Fa



Georg Friedrich Händel - Water Music. Solist na trombon, Matyas Veer iz Mađarske.







Nakon što je diplomirao iz Nacionalnog Muzika Univerzitetu u Bukureštu, Mihai Ceascai je završila doktorski studij na istom prestižnom univerzitetu. On je na čelu trube igra u Bukureštu nacionalni radio orkestar. On je pozvan sa "New Generation Brass kvintet", koju je osnovao s prof Marin Soare u kamerne muzike u Španiji i Švedskoj. Osnovao je rumunski Radio Brass kvintet ansambl, zajedno sa turnejama u Europi i Sjedinjenim Američkim Državama. Osnovao je Duh Brass ansambl, sastavljen od muzičara Radio orkestara. Zajedno s njim svirao je turneja u i van zemlje. Usmjerava po drugi put simfonijski orkestar Pitesti filharmonije.







Matyas Veer (foto) otkrio svoju strast za trombon u dobi od osam godina, nakon što je studija na Budapest Muzika i Muzička akademija "Franz Liszt". On je dobitnik nekoliko takmičenja u Mađarskoj, Koreje, Engleska, Sjedinjene Američke Države. Zajedno sa "Corpus Trombone" Quartet, on je pobjednik takmičenja u Njemačkoj, Francuskoj i Finskoj. On je pjevao s orkestrima iz Katara, Wales, Holandiji, Španiji, i tako dalje. Bio je član žirija na Singapur Tijon festivala, Jiju, Slider. Svake godine je sudjelovao u majstorskim i recitale u Japanu. Predaje na univerzitetima u Amsterdamu i Roterdamu i deo Kraljevskog orkestra iz Amsterdama. Ona je premijerno prikazan na Pitesti filharmonije.



http://ift.tt/2oRVXpL

Via: http://ift.tt/2pBznnA

No comments:

Post a Comment